Blogger
Rebekka
On Blogger since: March 2011
Profile views: 1,029

My blogs

Blogs I follow

About me

GenderFemale
OccupationPædagog
LocationFredericia, Syddanmark, Denmark
IntroductionJeg er mor til 3 skønne unger, Sophie Amalie (10), August Severin (8) og Clara Elizabeth (6). Jeg arbejder til daglig som helheds skole pædagog, hvor jeg ugentlig har 7 faste timer i 0.kl og 26 timer i SFO'en på Skjoldborgvejens skole.
InterestsAmatør photograf, og meget ny ud i den verden men synes det er sjovt og er bidt af det. Maler billeder og sysler med alle mulige andre kreative ting, når jeg ellers kan se mit snit til det.
Favorite moviesBreakfast Club, Den Grønne Mil, Breaking the waves. Det er nogle af de film som har haft størst følelsesmæssig påvirkning på mig.
Favorite musicJeg lytter til næsten alt slags musik med få undtagelser, men det skyldes nok mere fordomme frem for rent faktisk at tage sig samme til at blive introduceret ordenligt til det. Er pt. meget optaget af Lukas Graham og synes han har en fed stemme og stil som minder mig lidt om Bruno mars/ Jamiroquai.
Favorite booksHistoriske Romaner som jordens søjler og uendelige verden, men kan også sagtens fanges af Harry potter universet eller andre fantasy bøger.
Google apps
Main menu