Mahfi Eğilmez

My blogs

About me

Gender Male
Occupation İktisatçı, yazar
Location İstanbul, Türkiye
Introduction İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde iktisat ve maliye üzerine lisans, Gazi Üniversitesi'nde kamu maliyesi üzerine doktora yaptı. Kamu kesiminde Maliye Müfettişi olarak göreve başladı. Hazine'de daire başkanı, genel müdür yardımcısı, genel müdür, müsteşar yardımcısı olarak bütün yönetim kademelerinde görev yaptı. Hazine Müsteşarı iken kamu kesiminden ayrıldı. Özel kesimde çeşitli mali kuruluşların yönetim kurulu başkan ve üyeliklerinde bulundu. Yeni Yüzyıl ve Radikal Gazetelerinde köşe yazıları yazdı, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve Altınbaş Üniversitesinde ekonomi politikası, ekonomi ve siyasal ekonomi dersleri verdi, CNBCe ve NTV televizyonlarında danışmanlık ve ekonomi yorumculuğu yaptı. Hititler üzerine yaptığı araştırmalar sonucunda iki öykü kitabı, bir ekonomi tarihi inceleme kitabı, polisiye edebiyata olan merakı sonucunda da İnferis, Sahte Sultan ve Fon adlı üç kara roman yazdı. Halen Altınbaş Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. Mahfi Eğilmez'in 21 kitabı ve çeşitli dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunuyor.
Interests Ekonomi, felsefe, sosyoloji, tarih, edebiyat, spor, klasik müzik
Favorite Movies Dr. Jivago, Sineklerin Tanrısı, Hindistan'a Bir Geçit, İguana Geceleri.
Favorite Music Chopin Ballade Nr 1, Meldelsohn Keman Konçertosu, Bach Chaconne, Pink Floyd The Dark Side of the Moon, The Shadows Gonzales.
Favorite Books Camus Yabancı, Dostoyevski Suç ve Ceza, Saint Exupery Küçük Prens, Zweig Dünün Dünyası, Dickens İki Şehrin Hikayesi.