Marta

My blogs

About me

Gender Female
Introduction Niech mówi za mnie mój blog. Jestem tak "wielowymiarowa" (jak wszyscy), że trudno zwięźle opisać. Z najniezbędniejszych informacji: urodziłam się w 1976 r. pod znakiem Strzelca, jestem matką syna urodzonego w r. 2005.
Interests Literatura, w tym poezja, psychologia (ta codzienna, bliska każdemu z nas), turystyka piesza i rowerowa, obcowanie z naturą, pedagogika, gotowanie, łyżwy, rolki, spacery i spacerki, spotkania z ludźmi i rozmowy po świt. No i oczywiście pisanie oraz język polski.
Favorite Movies Lubię kino i dobry film, ale szczerze mówiąc, trudno mi wymienić "filmy życia". Podobał mi się "Edi", "Amelia", ostatnio "Kler", urocze były "Smażone zielone pomidory". Rozczarowała obsypana pochwałami "Zimna wojna".
Favorite Music Przede wszystkim poezja śpiewana, a poza tym wszystkiego po trosze, poza tzw. ciężkim brzmieniem, bo łomot mnie męczy. Lubię w muzyce elementy folkloru, etniczności, spokojne, "plumkające" instrumentalne rytmy. Podoba mi się muzyka z nurtu New Age, zdarza mi się przy myciu naczyń włączać niespomplikowane dźwięki słyszane na wiejskich zabawach, bo wszystko wszak jest dla ludzi ;) Lubię także klasykę.
Favorite Books Sigrid Udset: "Krystyna córka Lavransa" ; Ernst Wiechert: "Dzieci Jerominów", Trygve Gulbrassen: "A lasy wiecznie śpiewają"... oraz wiele innych - ale te trzy chyba najważniejsze. No i Remarque, moje "objawienie" z młodości - cały, z małymi wyjątkami.