katarzyna tomaszewska

My blogs

About me

Gender Female
Location lubelskie, Poland
Introduction Na co dzień pracuję w bibliotece szkolnej, co się dobrze składa bo lubię czytać, przebywać wśród książek i w towarzystwie czytelników. Ponadto przez jakiś czas prowadziłam szkolne kółko artystyczne, przygotowując z młodzieżą różnorodne występy okolicznościowe. Z wielką radością udzielałam się w miejscowym Ośrodku Kultury, przy którym zainicjowałam powstanie grupy Preludium. Wystawiliśmy wiele montaży słowno – muzycznych dla środowiska lokalnego. Dzięki temu mogłam się wiele nauczyć i przekonać jak bardzo lubię występy na scenie. Za pośrednictwem wierszy staram się przekazywać to, co jest moim zdaniem ważne: łagodność, zrozumienie, współczucie, radość, pasja tworzenia, rozwój, odwaga bycia sobą. Chętnie poznam ludzi tworzących muzykę, malujących. Chciałabym połączyć naszą kreatywność i stworzyć coś nowego. W 2018 r. wydałam tomik poezji pt. "W podróży do siebie". Zorganizowałam dwa wieczorki autorskie i mam apetyt na kolejne, gdyż spotkania z ludźmi dodają mi skrzydeł do dalszej pracy. Swoją twórczością dzielę się również na kanale YouTube oraz na FB: https://www.youtube.com/channel/UCXyF766Zrr248o-O5qrLZAg https://www.facebook.com/W-podr%C3%B3%C5%BCy-do-siebie-2160855970879009
Interests Wędrówki górskie i rowerowe, inspirujące festiwale (np. Inne Brzmienia, Dreamersland), książki, pisanie wierszy (tudzież opowiadań), występy artystyczne i tworzenie scenariuszy do tychże:), filozofia buddyzmu, zgłębianie technik medytacyjnych, przebywanie w naturze (szczególnie w lesie).
Favorite Movies Jest ich tak wiele, że nie sposób wymienić:) Lubię takie filmy, które wnoszą nową jakość do naszego życia, zmieniają nasze postrzeganie, inspirują ale też nie stronię od nutki romantyzmu:)
Favorite Music Różnorodna ale... bliska memu sercu będą zawsze dźwięki celtyckie.
Favorite Books Z gatunku rozwój osobisty, biografie, twórczość Tolkiena, "Muminki", "Kubuś Puchatek", "O czym szumią wierzby":)