Halil Gönül

My blogs

About me

Gender MALE
Industry Construction
Occupation İnş. Müh.
Location Aydın, Ege, Turkey
Introduction Zaman'ın aktığını sanıyordum meğer palavraymış, evrende dördüncü boyut çıktı zaman denilen şey X, Y, Z'den sonra. Hayat da palavra çıkarsa şaşırmam artık. "Ben" diliyle yazmayı daha kolay buluyorum, duyguları "Ben" dilinden başka bir dille anlatmanın yeterince doğru olmadığını düşünüyorum, diğer bakış açılarıyla anlatılan duyguları kısmen sönük ve donuk buluyorum. Bu yüzden çoğu yazımda anlatılan durumların benim yaşadıklarım olarak algılanıyor. Elbette benim de yaşadıklarım var ancak hepsi değil. Bazılarında kurgu var, ikame -yerine koyma- var falan. :)
Interests Ah bir bilsem, her şeye maydanozum. Edebiyat, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mimarlık, İnşaat, ...
Favorite Movies Hayat, Dön de bir bak, Git git bitmiyor yollarım. Yürümekten usandım oturuyorum gari. İnanır mısınız benim ilk aklıma geliveren "Çeşme" oldu. Çünkü daha çocukken kırklı yaşlarda Almanya'dan izine gelmiş olan bir tanıdığın ağladığını hatırlıyorum o filmi izlerken. Sevdiğimi söyleyemem ama gurbetçiyi ağlatan film olarak kazınmış beynime. :)
Favorite Music Of oooooooof, Yandım yandım ki ne yandım, Karadır kaşların ferman yazdırır. Kadifeden kesesi, Eğmeli yavrum eğmeli bir yiğidin sevdiği dünyalara değmeli, Ham meyvayı kopardılar dalından, manda yuva yapmış söğüt dalına... :))
Favorite Books Elbette çok var, nice ustalar geldi, geçti, yol alanlar da var ama, favorim yazılmayanlar. Geçmişi üç aşağı beş yukarı okuduk ama geleceği oldukça merak ediyorum. Bu nedenle favorim henüz yazılmayanlar. :)