1 – 5 van 5
Anoniem Jaapsoft zei...

Natuurlijk moet het geen apart vak zijn. Digitale vaardigheden en kennis maken deel uit van alle schoolvakken en kennisgebieden.
En programmeren moet iedereen op zijn minst een poosje gedaan hebben, ook op de basisschool.
Goed stuk, rijk aan gegevens en lekker veel links, zo kan je snel een beeld vormen van het onderwerp.
Vriendelijke groeten
Jaapsoft

10:48 p.m.

Blogger m2cm zei...

@Jaapsoft,
Dank voor je feedback en compliment!
Valt programmeren in jouw visie ook onder softskills? Programmeren heeft immers alles te maken met het kunnen maken van een goede opbouw en logisch denken wat volgens mij echte softskills volgens jouw definitie (vaardigheden waarbij geen gereedschap of instrument nodig zijn). Of moet ik het omdraaien en heb je softskills nodig om te kunnen programmeren?

2:00 p.m.

Anoniem cobie zei...

Bij het programmeren in Scratch kun je veel verschillende kanten uit: een strip, een game, een animatie, besturing van Lego WeDo en MaKey. Het onderwerp is leidend. Je kunt in Scratch vormgeven aan ervaringen, verwachtingen, verhalen, processen, iets wat je geleerd hebt..... 18 mei is Scratchday. We vieren dan dat Scratch 6 jaar bestaat. In Almere Amsterdam en Haarlem worden allerlei workshops gehouden.

10:51 a.m.

Anoniem Bern Martens zei...

Ik berijp niet waarom "Informatie en communicatie" "natuurijk" geen apart vak moet zijn? Wat maakt alle andere, wel bestaande vakken, dan wel natuurlijk? Of bedoelt u dat eenvoudigweg alle vakken best afgeschaft worden?

Iedereen moet een inleiding krijgen tot "informaticawetenschappen" en dat moet, net als voor alle andere wetenschappen en vakken, gebeuren door daartoe opgeleide bekwame leraren. Uiteraard betekent dat niet dat je met zo´n vak apart dan "klaar" bent. Nederlands leer je ten slotte ook niet alleen door een apart vak daarover, maar evenmin zonder.

3:46 p.m.

Blogger m2cm zei...

@Bern,
Ik denk dat mediawijsheid niet als apart vak gedoceerd moet worden, net zo min als (wijs) gebruik van andere media aangeboden wordt als apart vak. Elke docent zou m.i. in staat moeten zijn om met leerlingen te reflecteren op het juiste gebruik van media. Daarbij gaat het niet om techniek, maar om zaken als veiligheid, privacy, zoekvaardigheden, communicatievaardigheden, interpretatie van tekst en beeld in media enz.

Programmeren daarentegen kan zeker wel als vak apart gezien worden, en dat is ook niet iets wat elke docent kan. Daarvoor heb je dus in het voortgezet onderwijs speciaal daarvoor opgeleide docenten nodig. In het basisonderwijs ligt dat anders: daar worden (bijna) alle vakken door dezelfde leerkracht gegeven. Die leerkracht in het basisonderwijs zou daarom extra scholing moeten krijgen zodat hij zijn leerlingen de basis van programmeren kan leren.

10:09 p.m.

Je kunt bepaalde HTML-tags gebruiken, zoals <b>, <i>, <a>

Reacties modereren is ingeschakeld. Alle reacties moeten worden goedgekeurd door de auteur van de blog.

Nadat je je reactie hebt verzonden, word je gevraagd in te loggen.
Bewijs dat je geen robot bent