Tàndhatt?! Vad vara en tàndhatt? Ere jag som e helt borta lr e detta ett nytt uttryckt som infunnit sig i svenska spàket?
Puss
7 april 2009 12:14
Anonym sa...
Tack allihop!! Va söta ni är som vill hjälpa mig! Men jag kan meddela att det har ordnat sig. Avsändaren gjorde en lite klipp och klistra variant och skickade till mig istället. But still.. att det ska vara så svårt! Pernilla
7 april 2009 14:35
[Image] God morgon! Försöker andas lugnt, dricker lite kaffe. Ååh Jag blir galen! Jag hatar datorer, de har gaddat ihop sig mot mig. Jag har i två dagar förökt öppna ett word-dokument som jag fått i ett mail. Jag ska bara öppna läsa och svara med synpunkter. Låter inte allt för komplicerat. Men jo.. I skolan har de inte word installerat (av nån anledning??).. J har en Mac (hata mac) därmed inget word.. Så nu imorse försökte jag smita in lite snabbt på mammas jobb för att kolla. Då är dokumentet skrivet i en nyare version av word och ja.. självklart.. går inte att öppna. Aaaaaah! Min tändhatt smäller snart!
6 kommentarer
Stäng det här fönstret Hoppa till kommentarsformulärMaila till mig så kan jag skriva ut det och posta till dig :)! Kram Sarah
7 april 2009 08:59
Hahahaha, håll hårt i din lilla tändhatt älskling! Du är ju för rolig... Hoppas att det går bra med det dära worddokumentet som Murphy sänt. Pöss.
7 april 2009 09:53
Kan inte jag öppna det, kopiera texten o skicka till dig i ett mejl?
7 april 2009 10:28
Vilka fina vänner du har! Alla vill hjälpa till!
Kram
7 april 2009 10:47
Tàndhatt?! Vad vara en tàndhatt?
Ere jag som e helt borta lr e detta ett nytt uttryckt som infunnit sig i svenska spàket?
Puss
7 april 2009 12:14
Tack allihop!! Va söta ni är som vill hjälpa mig! Men jag kan meddela att det har ordnat sig. Avsändaren gjorde en lite klipp och klistra variant och skickade till mig istället. But still.. att det ska vara så svårt!
Pernilla
7 april 2009 14:35